Koniec: 11. október 202122:00
Do konca: kolo skončilo
Dámy a páni, privítajte dnešných súťažiacich v šou Variešky: Anka Peniažková, Šálka, Ján Kuchár a Chlochlochlo. Poprosíme veľký potlesk! V dnešnej časti sa naši súťažiaci popasujú s varením polievky. Dobrá polievka je dôležitým základom každého trojchodového jedla, a preto našu šou nemôže vyhrať niekto, kto ju nevie urobiť výnimočne dobrú. Samozrejme, zlatým klincom na záver bude hodnotenie, v ktorom zistíme, kto v tomto dieli vypadne.

Poďme sa pozrieť, ako sa darí našej prvej súťažiacej. AnkaP hneď po spustení časomiery začala variť. Najskôr uvarila trochu fazuľovej polievky, a potom sa ju pustila miešať s inými polievkami, ktoré si priniesla. Počkať, počkať, je vôbec podľa pravidiel dovolené si doniesť dve hotové polievky? To je dobrá otázka, ale teraz nemáme čas na ňu hľadať odpoveď.

1. príklad

Kategórie:
5
AnkaP má tri misy s polievkami, ktoré varila dnes, včera a predvčerom. V každej mise je rovnako veľa polievky. AnkaP z prvej misy preliala polovicu polievky do druhej misy, potom z druhej preliala polovicu polievky do tretej misy, a nakoniec z tretej preliala polovicu polievky do prvej misy. Teraz je v prvej mise o 12 decilitrov polievky viac ako na začiatku. Koľko polievky je dokopy vo všetkých troch misách?

Komentáre (0)

 • Žiadne komentáre

 • Pridaj komentár

AnkaP, povedz nám niečo o sebe. Najskôr sa nám prosím krátko predstav.
“Ahojte, volám sa Anka Peniažková. Pochádzam z kráľovstva, kde mám obchod na spodku veže s príšerami.”
A ako si sa dostala k vareniu?
“V mojom obchode zvyčajne predávam rytierom vybavenie, aby sa mohli prebojovávať vyššie a vyššie. Dá sa u mňa však kúpiť aj nejaké jedlo, keby bol náhodou rytier hladný.”
Aha, rozumiem. Čiže ty u seba predávaš jedlo, a vďaka tomu si sa dostala do našej kuchárskej šou Variešky. Ešte nám prosím povedz niečo o polievke ktorú dnes varíš.
“Dnes som pre porotu uvarila moju špecialitu, Fibonacciho polievku. Varí sa veľmi jednoducho - zoberiete zvyšky polievok z predchádzajúcich dvoch dní, a zmiešate ich dokopy. Ešte do nej však musím pridať nejaké prísady aby polievka dodržiavala výživové štandardy.”

2. príklad

Kategórie:
5
6
AnkaP pridala do polievky 9 kúskov zeleniny. Určite bol medzi nimi aspoň jeden kúsok kalerábu. Pokiaľ si z polievky naberieš porciu so 4 kúskami zeleniny, určite dostaneš nejakej zeleniny aspoň 2 kúsky. Pokiaľ si naberieš v polievke 5 kúskov, určite zo žiadnej zeleniny nedostaneš viac ako 3 kúsky. Koľko kúskov kalerábu je v polievke?
Nakoniec AnkaP polievku naliala do devätnástich tanierov pre porotu, a nakrájala k nej najlacnejší chlieb ktorý sa dá kúpiť v supermarkete.

Komentáre (0)

 • Žiadne komentáre

 • Pridaj komentár

Súťažiaci, na ktorého sa ideme pozrieť teraz, je Ján Kuchár. Vyzerá to tak, že už začal variť kurací vývar, akurát krája zeleninu.

3. príklad

Kategórie:
5
6
7
Ján krája zeleninu nasledovným spôsobom: Nenakrájanú zeleninu môže nakrájať buď na kolieska alebo na pásiky. Nakrájanú zeleninu môže hodiť do hrnca. Pred chvíľou bolo rovnako veľa nenakrájanej zeleniny a zeleniny na kolieska, ale zeleniny na pásiky bolo 7-krát viac. Dohromady bolo mimo hrnca 900 kusov zeleniny. Teraz je rovnako veľa nenakrájanej zeleniny a zeleniny na pásiky, ale zeleniny na kolieska je 7-krát viac. Koľko najviac kusov zeleniny môže byť teraz mimo hrnca?
Ján Kuchár, akú polievku dnes varíš?
“Dnes varím kurací vývar. Je to jediná polievka, ktorú viem variť.”
Aha. Ako si sa dostal do našej šou?
“Volám sa predsa Ján Kuchár, čo by bola kuchárska šou bezo mňa?”
Hm. To je zaujímavá otázka. Nebudem ťa teda rušiť, môžeš pokračovať vo varení.
“Myslím že to už ste nezvládli. Počas tohto rozhovoru som zabudol, ako dlho mám vývar variť. Idem sa pre istotu spýtať všemocnej kuchárskej knihy.”

Komentáre (11)

 • SaterS
  05. september 2021 14:04

  Môžem sa spýtať, či sú tie uvedené pomery zelenín len mimo hrnca alebo celkovo?
  Vopred ďakujem.

 • Danko Vedúci
  05. september 2021 16:25

  Ahoj,
  akonáhle je nejaká zelenina v hrnci, neráta sa medzi zeleninu ktorú počítame. Teda pomery hovoria iba o zelenine mimo hrnca.

  Danko

 • timovalky
  12. september 2021 11:29

  Zeleniny na pasiky bolo 7*viac ako nenkarajanej zeleniny alebo vsetkej zvysnej zeleniny?

 • Danko Vedúci
  13. september 2021 11:47

  Ahoj,
  nenakrájanej zeleniny bol nejaký počet, zeleniny na kolieska bol rovnaký počet, a zeleniny na pásiky bolo 7-krát viac ako tento počet. Teda nie 7-krát viac ako všetkej zvyšnej zeleniny.
  Podobne to platí aj teraz, pri zelenine na kolieska.

  Danko

 • michaels
  19. september 2021 15:28

  Nie som si isty, ci dobre rozumiem zadaniu.
  Prve spocitanie (nazyvate ho "pred chvilou") bol nejaky pocet. Druhe spocitanie (nazyvate ho "teraz") bol iny pocet. Rozumiem tomu spravne, ze po prvom spocitani isla VŠETKA nakrajana zelenina (aj kolieska, aj pasiky) do hrnca? Alebo tam isla len nejaka lubovolna cast, ktoru sa rozhodol kuchar Ján?

  Dakujem

 • kuboW Vedúci
  19. september 2021 22:03

  Ahoj,

  kuchár Ján môže, ale nemusí hodiť nakrájanú zeleninu do polievky, takže sa v polievke nachádza ľubovoľná časť zeleniny.

  KuboW

 • SaraBorska
  22. september 2021 19:16

  Zo zadania mi nie je jasné, či medzi časom "pred chvíľlou" a "teraz" Ján iba dal nejakú zeleninu do hrnca, alebo mohol aj nenakrájanú zeleninu premeniť na nakrájanú. Ďakujem

 • kuboW Vedúci
  24. september 2021 19:30

  Ahoj,

  medzi "pred chvíľou" a "teraz" mohol (ale nemusel) Ján dať nejakú časť zeleniny do hrnca a aj zmeniť nenakrájanú zeleninu na nakrájanú.

  KuboW

 • michaels
  09. október 2021 18:00

  Mám jednu otázku:
  Ak je nenakrájanej zeleniny napríklad 100ks, znamená to ze keď ju nakrájame, tak vznikne omnoho väčší počet kusov nakrájanej zeleniny (či už na pásiky, alebo kolieska)? Môže zo 100ks nenakrájanej zeleniny vzniknúť kľudne 500 ks nakrajánej? Alebo v príklade uvažujeme, že zo 100ks nenakrájanej vždy zostane rovnaký počet nakrájanej zeleniny (teda 100ks)? Ďakujem.

 • SamuelOnderik
  10. október 2021 12:58

  Ked zeleninu hodime do hrnca tak sa oz nepocita?
  Vopred dakujem.

 • Danko Vedúci
  10. október 2021 13:07

  Ahojte,
  zaujíma nás koľko pôvodných kusov nejakej zeleniny tam máme. Teda keď napríklad nakrájame 100ks mrkvy, budeme mať 100 kusov nakrájaných mrkiev. Počet zeleniny teda vždy zostane rovnaký, jedine ho môže ubudnúť vhodenám do hrnca.
  A ako som teda trochu už naznačil, ako sa viac krát spomína v zadaní, rátame so zeleninou mimo hrnca, teda po vhodení do hrnca sa už nepočíta.

  Danko

 • Pridaj komentár

Vyzerá to tak, že Ján Kuchár ide o pomoc požiadať všemocnú kuchársku knihu. Určite sa pýtate, čo je to všemocná kuchárska kniha? Ide o špecialitu našej šou Variešky. Je to kuchárska kniha ktorá vie odpoveď na každú otázku, ktorú sa jej môžete opýtať. Aby však kuchárska kniha súťažiacim nepomohla až príliš, zodpovie im ich otázku len pod podmienkou, že súťažiaci zodpovie otázku ktorú mu položí kniha.

4. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
Kuchárska kniha sa rozhodla Jánovi Kuchárovi zodpovedať otázku, ak ju Ján porazí v hre Písmenkový logik. Písmenkový logik je hra pre všemocnú kuchársku knihu a jedného súťažiaceho, ktorá má nasledujúce pravidlá:
 1. Všemocná kuchárska kniha si myslí slovo zložené z piatich písmen, v ktorom sa žiadne písmeno neopakuje.
 2. Súťažiaci napíše nejaké slovo z piatich písmen.
 3. Všemocná kuchárska kniha odpovie dvoma číslami – prvé číslo udáva, koľko písmen napísaného slova sa zhoduje s mysleným slovom, t. j. stoja zároveň na správnom mieste; druhé číslo udáva, koľko písmen napísaného slova je obsiahnutých v myslenom slove, ale nestoja na správnom mieste.
 4. Kroky 2. a 3. sa opakujú, kým súťažiaci myslené slovo neuhádne.
Záznam hry kuchárskej knihy a Jána vyzeral nasledovne:
ATOLY11
DOGMA02
KMOTR04
MUDRC02
PLAST02
SONET12
Tu už Ján slovo ktoré si myslí kuchárska kniha uhádol. Aké bolo?
Ján Kuchár úspešne vyriešil úlohu ktorú mu zadala kuchárska kniha, a tak môže ísť vývar variť správny čas. Možno sa ukáže, že je predsa len aspoň trochu schopný Kuchár. My sa zatiaľ poberieme za ďalším súťažiacim.

Komentáre (4)

 • SamuelOnderik
  04. október 2021 17:24

  To slovo musi byt existujuce alebo len nahodne pismena?
  Vopred dakujem.

 • mišo Vedúci
  04. október 2021 17:47

  Ahoj,
  slovo, ktoré Ján hádal, môže byť zmysluplné, ale nemusí. Rátaj preto tak, akoby to bol len sled náhodných písmeniek.

  Mišo

 • SamuelOnderik
  05. október 2021 17:38

  Zaznam hry je z hora-dole alebo zdola-hore?
  Vopred dakujem.

 • Danko Vedúci
  05. október 2021 19:09

  Ahoj,
  záznam je písaný zhora dole, no poradie v akom Ján dostával odpovede by nemalo nijak ovplyvniť riešenie.

  Danko

 • Pridaj komentár

Našim tretím kuchárom dnes nie je nikto iný ako prastarý prastarý boh snov Chlochlochlo!
“Hlúpi smrťelňík! Čo ňetušíš, že keď vislovíš meno vesmírňeho boha, privoláš jeho prítomnosť?”
Ale samozrejme! Ako si myslíš, že sme ťa privolali do našej šou?
“To je vlastňe pravda.”
Vidím tu okolo nás mnohé nepopísateľne strašné trhliny v samotnej štruktúre časopriestoru, rozumiem dobre, že si už začal variť?
“Medziďimenzionálňe štavi už vťekajú do môjho hrnca. Smrťelňíci, už ňjet šance, že muoj recept ňedosjahňe svojho zavŕšeňja!”
Aha, takže varenie už je v plnom prúde. Prezradíš nám, akú primordiálnu polievku varíš?
”To je prastarím tajomstvom z počjatkou ňeexisťencje. Kebi sťe veďeli jej skutoční názou, celí vesmír bi okamžite implodovau. Ale ak chceťe, hovorťe tejto poljevke najťemňejší vívar.”
Aha. Najtemnejší vývar hovoríš? To znie veľmi exoticky, už sa nemôžem dočkať.

5. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
9
Chlochlochlo nám naservírovalo štyri misky Najtemnejšieho vývaru. O miskách vieme zistiť, aké sú tak, že dáme človekovi ochutnať tri z nich. On nám o každej miske povie, či je pokazená alebo vydarená. Keďže je ale vývar na ľudský mozog prisilný, o práve jednej z troch misiek nám zaklame, teda povie o pokazenej, že je vydarená, alebo naopak. Vieme na konečný počet ochutnaní zistiť, ktorá miska je aká?

Komentáre (4)

 • bazdu
  04. október 2021 14:22

  Kolko ludi chutna polievky?
  Vopred dakujem.

 • mišo Vedúci
  04. október 2021 18:04

  Ahoj,
  počet ľudí, ktorí ochutnávajú polievku v tejto úlohe nie je dôležitý. Dôležitý je počet, koľkokrát dáme niekomu polievky ochutnať. Teoreticky môže zakaždým ochutnávať aj ten istý človek (vždy po trojiciach misiek), zaujíma nás len, či dokážeme zistiť o miskách aké sú bez toho, aby sme ochutnávali donekonečna.

  Mišo

 • michaels
  11. október 2021 17:05

  V odpovediach klame vzdy o tej istej miske? Alebo v kazdej odpovedi moze klamat o inej miske?

 • Danko Vedúci
  11. október 2021 19:11

  Ahoj,
  človek môže klamať vždy o inej miske.

  Danko

 • Pridaj komentár

Po ochutnávaní posledného kulinárskeho výtvoru nastal nečakaný problém. Ako môžeme súťaž vyhodnotiť, ak každý človek po ochutnaní Najtemnejšieho vývaru na milión rokov zaspí?
“Tak sa predsa pozná, že vívar je dobrí. Ňemuožeťe s vihodnoťeňím počkať, až sa prebuďja?”
Je mi to ľúto, ale o milión rokov už naša šou asi nebude veľmi relevantná. Nepoznáš niekoho, kto by s ochutnávaním nemal také problémy?
“Vjeťe čo, dobre teda. Zavolám svoju roďinu, určiťe sa poťešja. Ňebojťe, budú hodnoťiť spravodlivo, ňikdi im moje jedlá zvlášť ňechuťili.”

6. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
9
Z hlbín vesmíru priletelo 100 bohov a posadalo si okolo jedálneho stola. Každý z nich buď hovorí pravdu, klame, alebo drieme. Driemajúcemu bohovi sa nechce rozmýšľať, preto vždy, keď ide niečo povedať, spýta sa boha po svojej ľavici, a aj tak to dopletie a povie opak. To znamená, že ak má po svojej ľavici pravdovravného boha, tak klame, a ak má po svojej ľavici klamára, tak hovorí pravdu. Ak boh po jeho ľavici tiež drieme, tak spanikári a vymyslí si odpoveď, ktorá môže byť aj pravdivá, aj nepravdivá. Keď sme sa bohov opýtali, kto sedí po ich pravici, každý z nich povedal, že je to klamár. Koľkí bohovia môžu byť klamári? Nájdite všetky možnosti.

Komentáre (7)

 • MatejBachnicek
  06. september 2021 19:06

  Keď sa driemajúci boh pýta boha naľavo od neho, či je ten po jeho pravici klamár, myslí sa tým boh po pravici driemajúceho boha alebo boh po pravici opýtaného?

  Vopred ďakujem za odpoveď.

 • Matuspokorny
  08. september 2021 18:48

  Zdravím, čo sa stane, ak je klamár, či pravdovravný po ľavici spiaceho ? Povie výrok pravdivý, či nepravdivý k tomu , že je to spiaci, či k tomu, čo on povie podľa toho kto je po jeho ľavici ?
  Vopred ďakujem za odpoveď

 • mišo Vedúci
  08. september 2021 20:48

  Ahojte,
  driemajúci boh sa pýta na boha po svojej vlastnej pravici, teda na toho, na ktorého sme sa ho pýtali aj my.

  Ak je boh driemajúci, ostatní bohovia ho berú ako driemajúceho. Nerozlišujú teda, či klame alebo hovorí pravdu. Ak má teda pravdovravný boh po svojej pravici driemajúceho, povie nám, že je to driemajúci boh.

  Mišo

 • OliverKusnir
  03. október 2021 13:00

  čo keď klamár má po svojej pravici driemajúceho čo povie klamár?

 • Danko Vedúci
  03. október 2021 14:58

  Ahoj,
  jediné čo vieme o klamárovi povedať je, že nemôže povedať niečo čo je pravda. Čokoľvek iné povedať môže.

  Danko

 • ZofiaBartova
  09. október 2021 12:28

  Ahoj,
  čo sa stane, ak driemajúci boh dostane odpoveď, že vedľa neho je driemajúci? V zadaní je, že má povedať opak. Čo je opak k driemajúci?
  Ďakujem

 • Danko Vedúci
  10. október 2021 16:16

  Ahoj,
  čo povie driemajúci boh nezávisí len od toho, čo mu susedný boh povie. Dôležité je, či je tento boh klamár alebo pravdovravný. Driemajúci boh sa bude správať opačne, ako tento boh po jeho ľavici (Ak je teda napríklad pravdovravný, a povie mu že boh po jeho pravici je driemajúci, tak on musí povedať nejaké klamstvo, teda buď že má po pravici pravdovravného, alebo klamára). A ako je v zadaní spomenuté, ak je boh po ľavici driemajúci, môže povedať čokoľvek.

  Danko

 • Pridaj komentár

Posledný súťažiaci ktorého sme dnes ešte nevideli variť je Šálka.
Šálka, čo dnes navaríš?
“Budem variť svoju Luxusnú vifonku - to je taká šálková polievka, ktorá sa podobá na normálnu vifonku, ale s mojou vlastnou zmesou korenia a domácimi rezancami.”
To znie zaujímavo - máš už namiešané korenie?
“Ešte nie, to som práve chcel ísť spraviť. Už som si zohnal všetko potrebné korenie, ale keďže je to môj tajný recept tak som ho poschovával pod tie šálky tam na stole.”

7. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
9
Na stole je n šálok usporiadaných do kruhu, pod ktorými sú rôzne korenia. Vždy, keď sa Šálka pozerá niekde inde, príde Ján Kuchár a môže mu šálky obrátiť, pootočiť alebo oboje. Obrátenie vyzerá tak, že kruh niekde rozpojí, a zapojí ho na opačnej strane - teda poradie šálok aké bolo predtým v smere hodinových ručičiek bude teraz proti smeru hodinových ručičiek. Príklad obrátenia môžete vidieť aj na obrázku. Okrem toho teda vie celý kruh šálok ľubovoľne otočiť. Nikdy však nezmení, ktoré šálky sú vedľa seba. Šálka našťastie vie, že to Ján Kuchár robí, a keďže si chce zapamätať, kde je ktoré korenie, použil niekoľko rôznych farieb šálok. Aký je najmenší počet rôznych farieb šálok (v závislosti od n), ktoré potrebuje použiť, aby vždy vedel určiť, pod ktorou šálkou je ktoré korenie?

Komentáre (0)

 • Žiadne komentáre

 • Pridaj komentár

Po tom, čo Šálka namiešal svoje tajné korenie, pustil sa do varenia rezancov. Najskôr zarobil rezancové cesto, potom ho pomiesil, nechal odstáť a nakrájal. Po vyvaľkaní ho nakrájal na slíže. “Teraz už treba iba rezance uvariť, no nie len tak hocijako. Tajomstvom dobrej vifonky je totiž to, že rezance varíš priamo v hrnčeku.”

8. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
9
Šálka do ktorej ide Šálka variť polievku má tvar lichobežníka ABCD, kde AB \parallel CD a |CD| < |AB|. Šálka však má aj rúčku: priesečník uhlopriečok lichobežníka označme P a vytvorme P’ - jeho obraz v osovej súmernosti podľa priamky AD. Keďže toto je kvalitná šálka, platí, že priamka AP' je rovnobežná s BC. Určte uhol, ktorý zvierajú priamky AD a BC ak vieme, že uhol ACB74 stupňov.

Komentáre (0)

 • Žiadne komentáre

 • Pridaj komentár

Keď sme teda videli, čo uvarili všetci súťažiaci, je čas aby ich výtvory ochutnali porotcovia. Porotcov je devätnásť a od každého môže súťažiaci dostať skóre od 1 do 9. Nakoniec súťažiaci s najnižším skóre vypadne. Polievky sú už naservírované a ochutnané, už zostáva iba napäto čakať, kým nám porotcovia povedia svoj finálny rozsudok. Už len chvíľu...

9. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
9
Máme 19 kartičiek a na každú z nich porotca napíše niektorú z cifier okrem nuly. Dá sa to spraviť tak, aby sa potom z týchto kartičiek dalo zložiť iba jediné 19-ciferné číslo deliteľné jedenástimi? Ak nie vysvetlite prečo, ak áno nájdite všetky možnosti.

Komentáre (0)

 • Žiadne komentáre

 • Pridaj komentár

A je to tu - výsledky. Najviac bodov, teda 94, získal Ján Kuchár a jeho Kurací vývar. Na druhom mieste sa umiestnil Šálka s 54 bodmi za Luxusnú vifonku, a nakoniec Anka Peniažková a jej Fibonacciho Polievka s 37 bodmi. Chlochlochlovu polievku Najtemnejší Vývar sme nezaradili do hodnotenia, pretože od bytostí čo ju ochutnávali sme sa dozvedeli iba “Ⴆ̷̄̄ƕ̵̛͐ƛ̷̂̉ლ̴̟̂ϫ̷̆̚ — ѧ̶̛̏ֆ̶͗̂ᑨ̶̿̆ѧ̷̿̀”. Nezneli však nespokojne, takže veríme, že nebola zlá. Gratulujeme teda súťažiacim, ktorý sa dostali do ďalšieho kola - všetci okrem našej drahej AnkyP. Na pamiatku však AnkaP dostane zemiakovú medailu za štvrté miesto. Možno, keby ju pridala do polievky, dostala by sa do ďalšieho kola…

10. príklad

Kategórie:
5
6
7
8
9
Medaila má tvar trojuholníka ABC, ktorý má stranu AB dlhú 4\, \text{cm} a AC dlhú 6\, \text{cm}. Na medaili je vyznačený bod H ktorý je pätou kolmice spustenej z bodu B na os uhla CAB. Bod M je stredom strany BC. Aká je dĺžka úsečky MH?
Ďakujeme všetkým za sledovanie kuchárskej šou Variešky! Dúfam, že sa uvidíme aj nabudúce, a prosím ešte o jeden veľký potlesk pre Anku Peniažkovú! Nasleduje reklamná prestávka.

Komentáre (0)

 • Žiadne komentáre

 • Pridaj komentár

Chcete si po práci cestou domov oddýchnuť? Chcete sa vyhnúť zápcham? Prestalo vás baviť šoférovanie, a chcete pomôcť planéte? Využite služby nášho integrovaného dopravného systému, ktorým sa dostanete na každú ulicu v meste, a to za extrémne výhodné ceny! Naša modernizovaná sieť okružných liniek ponúka rekordne rýchlu prepravu do všetkých kútov mesta.

Prémia 1

Kategórie:
5
6
7
8
9
Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
Na pláne mesta môžeme vidieť ulice znázornené rovnými čiarami. Na každom mieste, kde sa stretávajú viaceré ulice, je zastávka, teda každá ulica spája práve dve zastávky. V meste potrebujú navrhnúť linky MHD podľa takýchto pravidiel:
 • Každá linka je cyklus, teda začína na rovnakej zastávke ako končí
 • Linka neprechádza viac krát jednou zastávkou
 • Každá linka má najmenej 10 zastávok
 • Po každej ulici musí prechádzať aspoň jedna linka
Pokúste sa podľa týchto pravidiel navrhnúť linky, a to tak aby boli čo najefektívnejšie, teda aby bol súčet dĺžok všetkých liniek čo najmenší. Za dĺžku linky sa považuje počet ulíc, ktorými prechádza.

Komentáre (4)

 • ZofiaBartova
  06. september 2021 15:50

  Dobrý deň, nikde nevidím obrázok k úlohe, ak ho treba, môžte ho prosím doplniť? Ďakujem

 • kuboW Vedúci
  07. september 2021 07:52

  Ahoj,
  vďaka za upozornenie, obrázok sme doplnili a za sa chybu sa ospravedlňujeme.

  Kubo

 • andrej
  03. október 2021 09:58

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či môže jedna linka prechádzať viackrát tou istou zastávkou?

 • Danko Vedúci
  03. október 2021 14:55

  Ahoj,
  ako je napísané v zadaní, nie je povolené, aby jedna linka prechádzala niektorou zastávkou viac krát.

  Danko

 • Pridaj komentár