Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 05. október 2023 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5

Začínalo sústredko a vedúci už netrpezlivo čakali na hlavnej stanici. Všetci vedúci boli veľmi rozospatí a nikomu sa nechcelo zbierať peniaze, kartičky na vlak a celkovo riešiť nejakú byrokraciu takto skoro ráno. Preto sa vedúci rozhodli že si každý vytiahne z magického erárového kufra jedno číselko od 1 do 6, možno 7, proste do toľko koľko ich tam bolo. Ako tam tak náhodne stáli na schodoch stanice a všetci ľudia do nich narážali, tak si zrazu Danko uvedomil, že predsa nemôžu stáť len tak náhodne a musia sa nejak usporiadať.

Zadanie

Vedúci majú čísla 17. Chcú sa usporiadať do kruhu tak, že medzi vedúcimi so susednými číslami je vždy práve jeden ďalší vedúci. Za susedné čísla považujeme také, ktoré majú rozdiel 1, a 7 je ešte navyše susedná s 1. Ako to majú urobiť?

Čo ak by siedmy vedúci odišiel, vedeli by sa podobne usporiadať aj zvyšní šiesti vedúci? Tentokrát je zase 6 susedná s 1. Ak vedia, ako to majú spraviť? Ak nie, prečo sa to nedá?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa