Adventný logboj 2023 prebiehal počas decembra 2023. Zadania úloh si môžete pozrieť nižšie v sekcii úlohy, alebo v PDF dokumente. Riešenia môžete nájsť v tomto PDF.

Súťaž sa konala spoločne s Adventným šípom SuŠi a Adventným Nábojom KMS vrámci Trojboja Trojstenu a Riešok. Gratulujeme všetkým vysoko umiestneným riešiteľom, a to najmä základoškolským riešiteľom ktorí dosiahli plný počet bodov. Týmito víťazmi sú:

Dominik Bezák, Klára Kusovská, Alena Chladná, Tereza Vargová, Patrik Franek, Lucia Tóthová

Veľké poďakovanie samozrejme patrí hlavnému tvorcovi úloh Paľovi, a testerom Ivke a Dankovi.

Dúfame, že sa vám všetkým úlohy páčili, a že sa nám podarí spaviť podobnú súťaž aj o rok. Veľmi sa potešíme, ak sa zapojíte aj nabudúce.

Ako funguje Adventný logboj?

Adventný Logboj je individuálna aktivitka s logickou úlohou na každý adventný deň, v ktorej môže súťažiť ktokoľvek. Na tejto stránke v sekcii úlohy bude každý deň zprístupnená jedna úloha, obsahujúca PDF súbor v ktorom si môžete prečítať pravidlá, pozrieť príklad riešenia a zadanie. Deň po zverejnení úlohy sa pre ňu objaví aj nápoveda.

Pod úlohou bude priestor na odovzdávanie odpovedí, podľa návodu obsiahnutého v zadaní. Najprv musíte byť prihlásení na stránku, ak účet nemáte, môžete si ho vytvoriť tu. Za správne riešenia úloh v prvý deň dostanete 3 body, a pri odovzdaní neskôr, s nápovedou, dostanete 2 body. Pozrieť si môžete aj priebežné výsledky, no Logboj vôbec nemusíte hrať súťaživo. V prípade rovnosti bodov rozhoduje čas odovzdania riešení.

Úlohy