Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 07. október 2019 23:59
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
Ušiak, spokojný s výberom svojej cestovnej tašky, si postupne začal pripravovať veci, ktoré si chcel zabaliť. Bolo toho celkom veľa, ale podarilo sa mu to naskladať do cestovnej tašky, ktorú len s ťažkosťami zazipsoval. Keďže má Ušiak veľmi rád číselné údaje a už si zistil rozmery a obvod jeho tašky, rozhodol sa, že si svoju tašku s batožinou odváži. Malo to ale jeden háčik. Ušiakova váha bola nepredvídateľná. Vážila v zvláštnych jednotkách a ešte zvláštnejšie zaokrúhľovala.

Zadanie

Váha ukázala Ušiakovi štvorciferné číslo, ktoré malo všetky cifry rôzne. Ak z neho Ušiak škrtne posledné dve cifry, dostane prvočíslo. Ak škrtne prostredné dve cifry, dostane prvočíslo. Ak škrtne druhú a štvrtú cifru, tak znova dostane prvočíslo. Číslo, ktoré ukázala váha, je násobok 3. Koľko je všetkých možných čísel, ktoré mohla váha ukázať Ušiakovi?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa