1. Skúšaš v riešení viacero možnosti? Vypíš ich naozaj všetky alebo vysvetli, prečo ďalšie skúšať nemusíš. Nezabudni tiež pri každej nesprávnej vysvetliť, prečo nevyhovuje.
  2. Ak sa v geometrickom príklade pýtame na nejaké číslo (napr. dĺžka strany, veľkosť uhla), narysovať si zadanie a odmerať nebýva presné riešenie. Ak už vieš výsledok približne, skús ho ešte výpočtom overiť a pošli nám práve tieto výpočty. Dôležité je práve vedieť vypočítať rozmery bez rysovania.
  3. Neboj sa poslať obrázky, ktorými si pomáhaš pri riešení. Môžu tvoje riešenie sprehľadniť. Nezabudni však zdôvodniť, prečo platí to, čo z obrázkov používaš.
  4. Ak ti vyjde, že príklad nemá riešenie, ukáž, že to tak naozaj je! Často je práve to správnym riešením. Podobne, ak existuje viacero riešení (2, 3, …), nájdi ich všetky a vysvetli, prečo už ďalšie neexistujú.
  5. Zasekol si sa pri riešení a nevieš ako postupovať ďalej? Pošli nám to, čo máš. Nejaké body dostaneš aj za čiastočné riešenia, či za postrehy, ktoré sú pre riešenie príkladu dôležité.