Koniec: 01. máj 2023 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6

“No naspäť k vám,” otočil sa zrazu Badin, “to som vám dal zabrať, čo? Aj keď ten poplach som si mohol odpustiť, to by som sa ani uháňať nemusel. Ale konečne ste tu aj vy! Pripravte sa na zrod najsamlepšieho príbehu, aký kedy existoval! No nič, pome na to.”
Peťka striaslo. Videl pomaly sa blížiacich výsadkárov, ako sa k skupine potajme blížia zboku. Mozog mu pracoval na plné obrátky. “O čom to bude príbeh?” zakričal.
Badin sa otočil. “No, totiž… uhmm. Chápeš, nechcem prezrádzať predsa! Ale určite tam budeeeeee… napríklad tento!” podišiel k mužovi, v ktorom Peťko spoznal Silného Tóna, a ďobol doňho, “a aj tento! Aj tento aj tento aj tento!”
Postavy rozostavené okolo Badina neochotne uhýbali a snažili sa niečo robiť, avšak od Badina sa dostať nedokázali.
“Tri a štyri, teraz. Ideme.” Všetkých 5 čát sa bez hluku dalo do pohybu. Badin si to po chvíli všimol.
“Hej!” Strhla sa trma vrma, a Peťko si nepamätal, čo sa presne stalo. Keď neskôr na situáciu s ich čatou spomínali, nepamätali si ju úplne presne.

Zadanie

Na Badina v nejakom poradí útočili títo ľudia: Danko, Johnny, Erik a Oliver. Traja pozorovatelia o nich povedali takéto tvrdenia:

  • Katka: 1. bol Danko, 2. bol Erik, 3. bol Johnny, 4. bol Oliver.
  • Zuzka: 1. bol Oliver, 2. bol Johnny, 3. bol Danko, 4. bol Erik.
  • Peťko: 1. bol Erik, 2. bol Johnny, 3. bol Oliver, 4. bol Danko.

Všetky Katkine tvrdenia sú nesprávne, zo Zuzkiných je pravdivé jedno a z Peťkových tiež iba jedno. Aké mohlo byť skutočné poradie? Nájdite všetky možnosti.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa