Koniec: 11. október 202122:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
Dámy a páni, privítajte dnešných súťažiacich v šou Variešky: Anka Peniažková, Šálka, Ján Kuchár a Chlochlochlo. Poprosíme veľký potlesk! V dnešnej časti sa naši súťažiaci popasujú s varením polievky. Dobrá polievka je dôležitým základom každého trojchodového jedla, a preto našu šou nemôže vyhrať niekto, kto ju nevie urobiť výnimočne dobrú. Samozrejme, zlatým klincom na záver bude hodnotenie, v ktorom zistíme, kto v tomto dieli vypadne.

Poďme sa pozrieť, ako sa darí našej prvej súťažiacej. AnkaP hneď po spustení časomiery začala variť. Najskôr uvarila trochu fazuľovej polievky, a potom sa ju pustila miešať s inými polievkami, ktoré si priniesla. Počkať, počkať, je vôbec podľa pravidiel dovolené si doniesť dve hotové polievky? To je dobrá otázka, ale teraz nemáme čas na ňu hľadať odpoveď.

Zadanie

AnkaP má tri misy s polievkami, ktoré varila dnes, včera a predvčerom. V každej mise je rovnako veľa polievky. AnkaP z prvej misy preliala polovicu polievky do druhej misy, potom z druhej preliala polovicu polievky do tretej misy, a nakoniec z tretej preliala polovicu polievky do prvej misy. Teraz je v prvej mise o 12 decilitrov polievky viac ako na začiatku. Koľko polievky je dokopy vo všetkých troch misách?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa