Koniec: 25. apríl 2022 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
„Je to tu pekn…” začala slušne Vella, ale dračica natlačená na oboch predných sedadlách a chvostom v kufri ju hneď prerušila. „Ó, áno! Skvelá jaskyňa! Pôvodne to bola základňa, ale odkedy sa v okolí minula ropa, armáda sa odsťahovala. Zadarmo bývanie! A lepšie ako ten malý ostrov, neotravujú ťa nejaké lode,” druhá hlava pokračovala, „ako drak veľa svetla nepotrebujem, viem sem natrepať všetky moje zberateľské kúsky ako Pokémon kartičky alebo Peonzy. Cíťte sa tu ako doma, len sa nepribližujte k ventilácii.” Onedlho sa ocitli pred Mimriškovou spálňou. „Mimriško, prišli ťa pozrieť tvoji krajania!” zavolala pravá hlava na zatvorené dvere. „S Mimriškom už dlho bývame spolu, máme sa radi,” zatiaľ veselo vysvetľovala druhá hlava. Za dverami však bolo ticho. Odrazu sa dvere rozleteli a vyrútil sa z nich revúci Mimriško, mávajúci mečom. Proti Mimriškovmu prekvapivému útoku včas zareagoval iba Majty P., ktorý sa stihol ubrániť ruksakom.

Zadanie

Meč vysekal do batoha dva útvary, rovnobežník ABCD a kružnicu s priemerom AB. Kružnica prechádza bodom D a stredom úsečky CD. Určte veľkosť uhla \angle ABD.

Komentáre (2)

 • radoslav.kosuth
  09. apríl 2022 16:28

  Dobrý deň, to, že meč vysekal do batohu kružnicu s priemerom AB znamená, že iba má za priemer veľkosť úsečky alebo leží na nej a pretína úsečku AB v bodoch A a B a má za priemer veľkosť úsečky AB?
  Ďakujem za odpoveď.

 • stepi Vedúci
  09. apríl 2022 20:24

  Ahoj,
  kružnica s priemerom AB znamená, že body A a B ležia na tej kružnici a úsečka AB je jej priemer. Tak sa to bežne používa.
  Za vedúcich Štepi

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa