Koniec: 28. marec 2022 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
„Je unavený! Teraz je naša šanca,” zavelila Vella, „poďme!” Začala sa pomaly štverať ku vchodu. Andy a Majty P. ju po chvíli zaváhania nasledovali a nemotorne sa šplhali k jaskyni. Vella zatiaľ potichu prešla okolo strážcu, ktorý otupene žmúril kamsi do diaľky. Tenký a ľahký Andy sa k nej čoskoro pridal. Zostával už len Majty P. Neohrabane sa snažil byť potichu, ale nakoniec prišlo neodvratné. S hrmotom a všetkými vecami sa rozcapil na zemi. Strážca sa prebral a Vella rýchlo tasila meč. „Áááá, priatelia, dobre že ste ma zobudili, teraz ide moja obľúbená pesnička,” povedal strážca, bdelo sa narovnal a začal si spievať niečo po japonsky. Hrdinov si ďalej nevšímal. „Dobre? Poď Majty P., využime to,” povedala Vella a vbehla dovnútra. Andy a Majty P. za ňou. Vbehli do jaskyne, ktorá mala prekvapivo veľa štvorcových miestností…

Zadanie

Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
Umiestnite do mriežky 20\times20 bodov čo najviac rôznych štvorcov s vrcholmi na nich tak, aby sa ich strany nedotýkali ani bodom (môžu byť celé v sebe). Za rovnaké považujeme iba tie štvorce, ktoré majú dvojice strán rovnobežné a rovnako dlhé.
“Už len nájsť hlavnú miestnosť,” vravela Vella, zatiaľ čo sa zakrádala popri veľkých chodbách. Andy si obzeral podivuhodnú výzdobu na stenách, keď tu zrazu… „Pšššt! K zemi! Vidím Uršicu!” Vella zrazila oboch vtipálkov k zemi. A naozaj, keď vykukli spoza rohu, videli spiacu dvojhlavú dračicu Uršicu rozvaľovať sa na veľkom dračom gauči uprostred miestnosti…

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa