Koniec: 07. december 2020 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Dobrodruhovia sa ani nestihli vynadívať na šípku, keď tu zrazu sa šípka pohla dopredu. „Rýchlo!“ skríkol Mertor, „Inak nám ujde!“ Dobrodruhovia okamžite schytili svoje veci a rozbehli sa za letiacou šípkou. „Veľa šťastia, dobrodruhovia!“ zvolala za nimi pani s okuliarmi, „ďakujem, že ste sa zastavili v mojej Knižnici.“ Dobrodruhovia bežali za šípkou vcelku dlho, až pokým sa zadychčaný nezastavili pred obrovským údolím.

Zadanie

Údolie má tvar pravidelného 13-uholníka. Každý jeho vrchol zafarbíme modrou alebo červenou farbou. Dokážte, že pri ľubovoľnom spôsobe ofarbenia vrcholov, existuje jednofarebná trojica vrcholov, ktoré tvoria rovnoramenný trojuholník.
Michard, Vikiel, Ena a Mertor pomaly zliezli do údolia a ocitli sa rovno pred svätyňou, ktorá vyzerala presne tak ako na kryštálovej tabuľke. „Takže ste sa dostali až sem,“ ozval sa zrazu hlas. Dobrodruhovia v ňom spoznali hlas, ktorý ich privítal v tomto svete. „Zjavne sa veľmi chcete vrátiť do svojho sveta, ale to ako veľmi sa chcete vrátiť bude preskúšané posledným testom,“ pokračoval hlas „dúfam, že ste pripravení, lebo z tohto údolia nie je inej cesty.“ Naši dobrodruhovia sa odhodlane vybrali k svätyni.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa