Koniec: 03. máj 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Jediné čo zostávalo, bolo, aby Lychondražej poschodie postavil. Ale AnkaP z Lychondražeja chcela vyťahať ešte nejaké peniaze, preto mu ako AnkaPrincezná nedovolila len tak jednoducho a zadarmo poschodie postaviť. Žiaľ, sklad tehál sa nachádza úplne inde ako vrchol hradu. Vyzerá to tak, že Lychondražej sa bude musieť medzi vrchom a skladom opakovane prebojovávať, pričom zakaždým môže na vrch preniesť jednu tehlu.

Zadanie

Lychondražej nosil tehly medzi skladom a vrchným poschodím, ktoré sa obe nachádzali v nejakých výškach hradu. Platí, že jedno z týchto miest sa nachádza 419 schodov nad zemou, a druhé nejaký prvočíselný počet schodov nad zemou. Presne v strede medzi nimi sa nachádza miesto, kde si Lychondražej môže odpočinúť, a je zaujímavé, že sa tiež nachádza prvočíselný počet schodov nad zemou. Aké môžu byť dve neznáme prvočíselné výšky, pokiaľ vieme, že ich rozdiel nie je násobkom 6?

Komentáre (2)

 • kokorokjo
  01. máj 2021 19:06

  Za 2 neznáme prvočíselné výšky sa myslia 2. poschodie + stredné poschodie alebo 2 riešenia?

 • mišo Vedúci
  01. máj 2021 19:41

  Ahoj,
  neznámymi prvočíselnými výškami myslíme tie dve poschodia, ktoré sa spomínajú v zadaní bez výšok. Ako obvykle treba nájsť všetky riešenia.

  Mišo

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa