Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 07. október 2019 23:59
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Vedúcim sa podarilo dostať sa v poriadku na nástupište. Dokonca sa ani raz nestratili. Vlak bol neočakávane načas pristavený a oni hneď do neho nastúpili. Príjemne sa usadili na svoje miesta, povykladali si batožinu do poličiek a tešili sa na cestu. Počas cesty vlakom sa rozprávali a zabávali, a dokonca si zahrali aj pár hier. Ako sa tak zhovárali, tak si Ušiak listoval letákmi, čo boli položené na stolíku v ich kupé. Bol medzi nimi aj leták, ktorý odkazoval na úžasnú novú autobusovú sieť v mestečku Pod Horou.

Zadanie

V mestečku Pod Horou bola postavená nová sieť autobusových tratí. Je zostavená veľmi zaujímavým spôsobom. Na každej trati sú tri zastávky. Okrem toho každé dve trate buď nemajú spoločnú zastávku, alebo majú len jednu spoločnú zastávku. Aký najväčší počet tratí môže byť v mestečku, ak vieme, že je len deväť rôznych zastávok?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa