Koniec: 07. október 201923:59
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
Ušiak sa vytrhol zo zamyslenia o autobusových tratiach až keď bola cez rozhlas oznámená Podhorská stanica, na ktorej vedúci vystupovali. Bez toho, aby sa šírila panika, si vedúci zobrali svoju batožinu a vystúpili z vlaku do čerstvého horského vzduchu. Pomaly sa pobrali k chate, v ktorej mali objednané ubytovanie. Keď tam dorazili, tak si rozdelili izby a išli sa vybaliť. Večer sa stretli v spoločenskej a vedúci s prezývkou Hlava Mapa sa podelil s ostatnými o svoje pozorovanie železničnej trate.

Zadanie

Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
Železničná trať je veľmi špecifická. Je to jedna súvislá čiara spájajúca stredy niektorých políčok „mriežky“ (obr. 4). Čiara prechádza cez strany políčok a sama seba sa nedotýka. T.j. ak čiara prechádza dvoma políčkami, ktoré susedia stranou, tak potom tieto políčka nasledujú na čiare hneď po sebe a ak prechádza dvoma políčkami, ktoré susedia rohom, tak potom existuje práve jedno iné políčko medzi nimi na čiare, na ktorom sa čiara otáča. Vašou úlohou je do mriežky nižšie nakresliť takúto nedotýkajúcu sa čiaru tak, aby sa otáčala na čo najviac políčkach.

Obr. 4: Železničná trať

Všetci vedúci sa snažili navrhnúť ideálnu železničnú trať. A navrhovali ich toľko, že sa neuveriteľne unavili a tak sa pobrali spať. Ušiaka ešte železnice dlho mátali v hlave, ale potom, ako z hlavy odmocnil pár čísel, sa mu konečne podarilo zaspať. Zajtra predsa vedúcich čaká náročný výlet a musia si pred ním dobre odpočinúť.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa