Koniec: 04. máj 202022:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
Medzitým sa Šálka snažil utiecť z kráľovskej hladomorne. Teda, nie práve teraz, teraz sa naňho totiž Kráľ prišiel pozrieť. "Ja netuším, kde to som, neviem vám nič povedať!" "To ťažko, temný čarodejný kňažník! Tvoje klamstvá ma neoklamú. Kým mi nepovieš váš plán, nedostaneš žiadne jedlo". Nie že by Šálkovi hrozil hlad, mal totiž stále so sebou termosku s gulášom, ktorú mu stráže dovolili si nechať, keďže ich mozgové bunky nevedeli, čo je to termoska. Momentálne sa Šálka snažil študovať umenie útekov, a tak trénoval mravce, aby utiekli z povrchu hracích kociek.

Zadanie

Šálka položil mravca na hraciu kocku, ktorá má tvar štvorstenu. Kocka má na stenách čísla 1, 2, 3 a 4. Mravec začínal na jednej zo stien a potom osemkrát prešiel na nejakú stenu inú ako tú, kde bol teraz. Dokopy teda prešiel po deviatich stenách. Šálka si zakaždým zapísal číslo steny, na ktorej mravec bol, teda si celkovo zapísal postupnosť deviatich čísel. Na konci bol súčet čísel 30, pričom práve päť z nich boli štvorky. Koľko je rôznych postupností čísel, ktoré si Šálka mohol zapísať?

Komentáre (4)

 • MatejBachnicek
  14. apríl 2020 19:06

  Dobrý deň,
  zaujíma nás, v akom poradí sú zapísané čísla?
  Vopred ďakujem.

 • mišo Vedúci
  14. apríl 2020 20:40

  Ahoj,
  postupnosti čísel sú rôzne, ak sa líšia čísla na niektorej pozícii. Ak sú teda čísla v inom poradí, aj postupnosti sú rôzne.

  Mišo

 • Pleschova@gmail.com
  26. apríl 2020 15:17

  Dobrý deň,
  na tú stenu kde mravec začínal sa už nevrátil? Teda tam kde začínal bol iba raz?

 • mišo Vedúci
  26. apríl 2020 17:00

  Ahoj,
  mravec mohol na pôvodnú stenu, ako aj ostatné steny, prísť aj viackrát, nemohol však byť dvakrát po sebe na rovnakej stene.

  Mišo

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa