Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 06. apríl 2020 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8

Po tomto sa všetci rozhodli sviňu predsa len upiecť. Už sa začalo stmievať, tak Ela spravila oheň a Havoš, ktorý ako jediný vedel variť niečo komplikovanejšie ako špagety, spravil vesmírny guláš (to je ako normálny guláš, iba vesmírny, ale v tomto prípade vesmírny nebol, takže to bol iba obyčajný guláš). "Musíme zistiť, na akej planéte sa to nachádzame" povedal Viktor, ktorý študoval astrológiu. "Nevydržím dlhšie takto nevedieť, kde je Saturn voči Venuši" "Vedel by som z polôh hviezd vypočítať našu polohu, ale všetka výpočtová technika sa nám pri havárií z nejakého dôvodu pokazila - nevieme ani skontaktovať pomoc" povedal Maťko, ktorý sa v IMO umiestnil na treťom mieste, ale ešte o tom nevedel, keďže stroskotal. "Našťastie poznám spôsob, ako počítať do nespočítateľného nekonečna na prstoch.”

Zadanie

Maťko počíta na prstoch tak, že začne pri palci na 1, potom ukazovák je 2, …, malíček je 5. Potom sa vracia a prsteník je 6, prostredník 7, …. Ktorý prst je 2020?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa