Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 06. apríl 2020 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
Samozrejme, cestujúci na palube stroskotaného taniera sa o umiestnení reprezentantov nedozvedeli, pretože nemali spôsob ako sa na vyhodnotenie dostať včas. "Podľa môjho času už vyhodnotenie prebieha" povedal Kubo, jeden z cestujúcich. "Myslím, že by sme teraz mali prestať myslieť na vyhodnotenie a pokúsiť sa nejako dostať z tejto planéty" povedala Ela, ktorá pred pár dňami prečítala knižku o prežití na necivilizovaných planétach. "Najprv musíme uloviť večeru. Už mám pripravenú sonickú pušku, ulovím niečo v tomto lese".

Zadanie

Les má veľmi zvláštny tvar. Určte všetky možné X a Y, ak viete, že sú to celé čísla, všetky uhly medzi susednými stranami sú pravé, čiara ohraničujúca les sa nepretína ani sa nedotýka samej seba. Náčrt je iba orientačný, jedine čísla sú presné.

Komentáre (2)

 • JurajStrizko
  19. marec 2020 21:59

  Ako mam rozumiet vete
  "daná čiara sa nepretína ani sa nedotýka samej seba" ?
  Co sa tym mysli "dana ciara" ? Je to usecka/usek obrazka, alebo lomena ciara alebo co ?

 • mišo Vedúci
  20. marec 2020 22:01

  Ahoj,
  danou čiarou je myslená čiara, ktorá na obrázku ohraničuje les. To, že sa nepretína a nedotýka sama seba znamená, že les je súvislý.

  Mišo

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa