Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 09. marec 2020 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
“Dobré ráno rytier Paulus, prepáčte že vás takto ruším, ale kráľ Michal VII súrne potrebuje vašu asistenciu,” povedala slúžka Tatiana. “Vraj od toho závisí osud našeho kráľovstva, všetkých jeho ľudí, celého sveta a tak ďalej, takže by ste sa asi mali trochu poponáhľať,” dodala ešte. Rytier Paulus sa však úplne prebral až po jej odchode, myslel si že to, čo mu povedala, bol iba sen a preto sa vôbec neponáhľal.

Zadanie

Ako každé ráno Paulus išiel navštíviť kráľa Michala VII, išiel ale rôznymi okľukami po kráľovskom paláci. Jeho cestu vidíme na obrázku - prešiel postupne cez body A, B, C, D, E a F (smer menil iba v týchto bodoch), pričom trikrát prešiel nádvorím N v strede paláca. Aký je súčet šiestich uhlov, ktoré sú na obrázku vyznačené? Nezabudnite, že obrázok je iba ilustračný a meraním uhlov sa nedostanete k presnému výsledku.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa