Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 05. október 2023 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9

Krajina fičala za oknami a vlak sa náramnou rýchlosťou rútil po koľajniciach. Johnny tomu nechcel uveriť, ale mal pocit, že sa vlak snaží dohnať pôvodné meškanie a prísť do ďalšej stanice načas. Vlak bol poloprázdny a tak presúvanie sa po ňom nebolo náročné. Johnny postupne prešiel celým vlakom až kým nedošiel na koniec vlaku, tam sa na chvílu zapozeral cez zadné dvere na utekajúce koľajnice a vybral sa naspäť ku vedúcim.

Cestou späť si všimol, že čísla miest vo vlaku nie sú všetky prirodzené čísla od 1 po x ako by človek čakal (1, 2, 3, 4, \dots), ale sú to len niektoré čísla. Ako tak prechádzal okolo, tak si po chvílke uvedomil, akú vlastnosť majú tieto čísla.

Zadanie

Johnny si všimol, že čísla miest sú prirodzené čísla n väčšie ako 5, pre ktoré je číslo (n-4)! deliteľné číslom n. Nájdite všetky čísla miest.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa