Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 05. október 2023 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9

Keď sa Johnny vrátil do vedúcovského kupéčka tak si sadol a išiel hrať nejaké hry, ktoré nevyžadovali stôl, konkrétne hry mobilné. Po chvíľke sedenia si však vedúci všimli že v kupéčku majú strašne teplo, rozhodli sa teda nastaviť si klimatizáciu a nie kúrenie.

To však nepomohlo a aj po 15 minútach čakania na ochladenie bolo v kupéčku náramne teplo. Dokonca sa dalo cítit, že stále ide z klimatizácia teplý vzduch. A tak sa vedúci rozhodli, že si otvoria okienko.
Keď ho otvárali tak dostali skoro infarkt, lebo okienko sa vyklápalo až do pravého uhla voči oknu a Uršuľa, ktorá okno otvárala, si myslela, že ho rozbila, keď sa otvorilo až tak moc.

Zadanie

Vyklopené okienko a okno tvoria pravouhlý trojuholník. Nech body Q,R,S sú stredy strán tohto trojuholníka. Okno je v poriadku ak päta výšky P na preponu leží na kružnici opísanej Q,R,S. Dokážte že takéto okno sa nedá pokaziť (bude vždy v poriadku).

Po tomto adrenalínovom zážitku sa vedúci rozhodli že už radšej nebudú nič chytať a radšej sa nachystajú na sústredko (spánkom).

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa