Koniec: 29. november 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
Ale teraz už nestrácajme čas a poďme sa rovno pozrieť na nášho prvého súťažiaceho! Pred nami vidíme Šálku v jeho prirodzenom prostredí; prechádza sa a pravdepodobne premýšľa, čo uvariť! Asi neexistuje veľa dezertov v šálke, či?

Zadanie

Šálka sa najprv otočí na sever a spraví 1 krok dopredu. Potom sa otočí o 90 stupňov doprava, a spraví 2 kroky dopredu. Potom sa zase otočí o 90 stupňov doprava a spraví dopredu 3 kroky. Takto pokračuje, vždy sa otočí o 90 stupňov doprava a spraví o krok viac ako minule. Keď sa Šálka otočil doprava po 80.-krát, hlava sa mu zatočila takým spôsobom, že mu napadol ten správny recept. Bol ale ďaleko mimo televízneho setu. Teraz sa chce vrátiť tam, kde začínal, no chce aj naďalej kráčať len na sever, juh, východ, alebo západ. Koľko najmenej krokov musí spraviť v každom z týchto smerov, aby sa mu to podarilo?

Komentáre (5)

 • bazdu
  13. november 2021 12:50

  Smery sa myslia, že aby sa vrátil musí spraviť napr. x krokov dopredu, potom sa otočí a znova spraví y krokov dopredu alebo inak?

  Ďakujem

 • bazdu
  13. november 2021 12:50

  Smery sa myslia, že aby sa vrátil musí spraviť napr. x krokov dopredu, potom sa otočí a znova spraví y krokov dopredu alebo inak?

  Ďakujem

 • Danko Vedúci
  13. november 2021 15:48

  Ahoj,
  Šálka už nemusí kráčať ako doteraz. Pôjde v niektorých zo štyroch spomínaných smerov (nemusí vo všetkých) tak, aby sa na začiatok dostal po čo najmenej krokoch.

  Mišo

 • DanielLaurovic
  18. november 2021 10:48

  Môže ísť len v jednom smere po otočení? Len - znamená, že môže použiť len jeden smer ktorý si vyberie a o ňom má zistiť či je ten naj? Napr. Sever ako to bolo smerom tam. Môže či nemôže počas jedného návratu vystriedať viac smerov?

 • Danko Vedúci
  24. november 2021 17:43

  Ahoj,
  kroky robí Šálka iba rovno, no počas návratu sa môže aj otáčať, a urobiť tak kroky aj do dvoch smerov, ak to je treba.

  Danko

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa