Koniec: 01. november 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
“Koňečne sťe nazad. Ešťe si musím prichistať cestovini. Pre opťimálnu chuť je iďeálňe ich variť zaživa, to jedlu pridá podtón bolesťi.”
Počujem správne? Čo znamená, že budeš cestoviny variť “zaživa”? Veď cestoviny predsa nie sú živé.
“To je pravda, to buďe problem. Vaše cestovini sa na rozďjel od našich kozmickích ňepredávajú zaživa. Buďem si teda musjeť virobiť vlastňje - požičjam im kúsok mojej životnej eňergje.”
Čiže cestovinám dáš dar života a hneď im ho vezmeš uvarením?
“Ňebuď smješni, človječik. Pred vareňím sa cestovini ešťe musja rozcvičiť.”

Zadanie

Cestoviny sa rozcvičujú hraním cestovinového frisbee. Každý zápas hrajú dva z nasledujúcich tímov proti sebe: penne, fusilli a quadretti. Na začiatku proti sebe hrajú penne a fusilli. V každom zápase zvíťazí jeden tím, a ten hrá nasledujúci zápas s tímom, ktorý nehral.
Takto sa odohralo niekoľko hier, pričom tím penne vyhral 25 hier, tím fusilli vyhral 37 hier a tím quadretti vyhral 29 hier. Pre každú dvojicu tímov určite, koľko zápasov odohrali proti sebe, ak vieme že posledný zápas prehrali quadretti.
“Tak. A ťeraz už Granaďjerski pochod stačí len uvariť. To už je trivijálňe.”
No počkaj, ale toto je kuchárska šou. Varenie je práve tá časť, ktorá nás zaujíma.
“To vjem. Preto som minule varilo ňječo čo aj bolo zaujímavje, no vi sťe sa sťažuvali, že to porotcovja ňemuožu ochutnať.”
Dobre, ale aspoň nám povedz, ako ideš Granadiersky pochod variť.
“Načo to buďem robiť? Kím si sa zapoďjevau pokladaňím otázok, sťihlo som Granaďjer za pár sekúnd uvariť. Ťeraz ma už nachaj na pokoji.”

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa