Koniec: 01. november 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Aha, vyzerá to tak, že práve prichádzajú porotcovia. Poďme ich privítať, a hneď na to sa vrátime ku Chlochlochlu.
“Kdo sa to opovažuje narúšať muoj segment v tejto šou? To tu ňikdo ňemá rešpekt voči universálňemu právu pravekjeho boha biť v televízií?”
Neboj sa, Chlochlochlo, ešte sa k tebe a tisíckam tvojich zemiakov vrátime. Porotcovia však prichádzajú len raz za diel, takže tí majú prioritu.

Zadanie

Dnešný diel kuchárskej súťaže Variešky má desať porotcov. Niektorí porotcovia sa navzájom poznajú a niektorí nie. Do štúdia dorazili po takých dvojiciach, že v každej dvojici sa porotcovia určite poznajú. V jednej takejto dvojici bol Mišo a Paľo. Keď porotcovia prišli, každý si podal ruku so všetkými porotcami, ktorých nepoznal. Mišo si všimol, že každý z ostatných deviatich porotcov si podal ruku s iným počtom ľudí. S koľkými ľuďmi si podal ruku Paľo?
Dobrý deň, vítame vás, vážení porotcovia. Všetci sa už nevieme dočkať, kto dnes vypadne. Pokiaľ ale správne rátam, prišlo vás len desať. Nebolo vás minule jedenásť?
“Áno, bolo. Minule tu ešte bola aj Uľa, ale teraz spí. Bola prvá, ktorá v minulej epizóde ochutnala Chlochlochlov vývar, vlastne len vďaka nej sme zistili, že pre ľudí je nebezpečný a na ochutnávanie treba nájsť niekoho iného.”

Komentáre (5)

 • lindam
  23. október 2021 19:31

  dobry den,
  nechyba nahodou nieco v zadani?

 • lindam
  25. október 2021 18:25

  uz som pochopila je to zakerny priklad

 • ALBAalba
  01. november 2021 13:14

  Dobrý deň, prosím vás, keď je v zadaní ,,každý z ostatných deviatich porotcov si podal ruku s iním počtom ľudí", znamená že jeho nerátame?

 • mišo Vedúci
  01. november 2021 17:15

  Ahoj,
  fakt, že si porotcovia podali ruku s iným počtom ľudí, sa týka len deviatich zvyšných porotcov. O počte podaní ruky v prípade Miša nič nevieme. Ostatní porotcovia si však mohli podať ruku aj s Mišom.

  Mišo

 • janosik_jakub
  01. november 2021 17:21

  preboha to je strašne zákerné

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa