Koniec: 01. november 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Teraz prichádza moment, na ktorý všetci čakáme. Porotcovia sa pripravujú na hodnotenie. Jedlá budú, rovnako ako minule, hodnotiť číslom od 1 do 9. Najskôr sa však chcú usadiť tak, aby sa im dobre hodnotilo. Dúfam, že máme pre všetkých dosť miesta.

Zadanie

Porotcovia sa chcú usadiť na stoličky usporiadané v mriežke 9\times 9 tak aby si navzájom nezacláňali a mali dosť miesta. To znamená, že porotca nemôže mať nikoho priamo naľavo ani napravo od seba a ani na miestach o dva rady pred týmito miestami. Okrem toho nemôže nikto sedieť na stoličke priamo o dva rady za ním. Tieto podmienky môžeme vidieť znázornené aj na obrázku. Koľko najviac porotcov vieme takto usadiť na pripravené stoličky?
A sú tu výsledky! Na prvom mieste skončil Šálka so 63 bodmi. Porotcom chutilo, aj keď boli špagety niekedy trochu suché. Hneď za ním sa umiestnil Jakub Kuchár s 20 bodmi. Nečudo, že získal priemerne iba dva body, jeho ryža bola naozaj patetická. A napokon, na konci máme Chlochlochlo ktoré získalo iba 16 bodov. Pokiaľ cieľom bolo uvariť zlomyseľné jedlo, Chlochlochlo ho určite splnilo. Poprosím na rozlúčku jeden veľký potlesk pre Chlochlochlo, a s ostatnými súťažiacimi sa uvidíme nabudúce, pri ďalšej epizóde našej šou, Variešky!

Komentáre (3)

 • MatejStupka
  01. november 2021 15:11

  Dobrý den a moze byt aj take ze by porotca sedel druhy rad zhora teda ze by nemohlo platit pravidlo o tom ze dve miesta za porotcom nemoze nikto sediet?
  Vopred dakujem

 • MatejStupka
  01. november 2021 15:16

  Dobry den ratame aj s tym ze porotcov je 10?
  Vopred dakujem

 • mati Vedúci
  01. november 2021 17:15

  Ahoj,
  - ak 2 rady za porotcom nie sú stoličky, tak je splnená podmienka, že na nich nikto nesedí. Kľudne porotcovia môžu sedieť aj v najvrchnejšom rade.
  - nie nerátame s tým, že porotcov je 10. Cieľom je ich usadiť čo najviac.

  s pozdravom
  za vedúcich Mati

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa