Koniec: 01. november 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
Vážení diváci, vítame vás pri druhej časti našej kuchárskej šou, Variešky! Dnes sa opäť stretneme s troma zo štyroch súťažiacich z predchádzajúcej časti. Nie je ním nik iný, ako Jakub Kuchár, Chlochlochlo a nakoniec Šálka. Počas dnešnej epizódy sa naši súťažiaci pokúsia navariť čo najlepší hlavný chod. Tak nestrácajme čas a začnime variť!

Tentoraz začíname u Šálku. Vyzerá to tak, že si si už prichystal suroviny. Akú pochúťku od teba dnes môžeme čakať?
“Pre túto príležitosť som si prichystal môj obľúbený recept - sú to špagety s klobáskami a syrom, zapečené spoločne v jednej Šálke. Je jednoduchý, ale veľmi efektný.”

Zadanie

Šálka má tri šálky - červenú, zelenú a modrú. Do každej z týchto šálok si pripravil jednu z nasledujúcich ingrediencií: špagety, klobásky na grilovanie a syr. Obsah zelenej šálky váži o 1202 gramov viac ako klobásky. Obsah modrej šálky je o 2021 gramov ľahší ako syr. O koľko je obsah červenej šálky ťažší ako špagety?

Komentáre (2)

 • SamuelOnderik
  21. október 2021 19:44

  Dobry vecer, ako ste mysleli tu vahu tych ingrendienci, ci ti je celkovo vsetka pouzita ingrendiencia alebo iba ta v tom danim hrnceku.
  Vopred dakujem.

 • Danko Vedúci
  22. október 2021 23:03

  Ahoj,
  obsahom šálky sa myslí celková hmotnosť ingrediencie ktorá sa v nej nachádza. V každej šálke je totiž práve jedna z troch ingrediencií. Teda ak je obsah zelenej šálky o 1202 gramov viac ako hmotnosť klobások, hovoríme vlastne že obsah zelenej šálky je o 1202 gramov viac ako obsah šálky tej farby, v ktorej sa nachádzajú klobásky. To však nevieme ktorá je, no v každej farbe je jedna ingrediencia.

  Danko

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa