Koniec: 11. október 202122:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
AnkaP, povedz nám niečo o sebe. Najskôr sa nám prosím krátko predstav.
“Ahojte, volám sa Anka Peniažková. Pochádzam z kráľovstva, kde mám obchod na spodku veže s príšerami.”
A ako si sa dostala k vareniu?
“V mojom obchode zvyčajne predávam rytierom vybavenie, aby sa mohli prebojovávať vyššie a vyššie. Dá sa u mňa však kúpiť aj nejaké jedlo, keby bol náhodou rytier hladný.”
Aha, rozumiem. Čiže ty u seba predávaš jedlo, a vďaka tomu si sa dostala do našej kuchárskej šou Variešky. Ešte nám prosím povedz niečo o polievke ktorú dnes varíš.
“Dnes som pre porotu uvarila moju špecialitu, Fibonacciho polievku. Varí sa veľmi jednoducho - zoberiete zvyšky polievok z predchádzajúcich dvoch dní, a zmiešate ich dokopy. Ešte do nej však musím pridať nejaké prísady aby polievka dodržiavala výživové štandardy.”

Zadanie

AnkaP pridala do polievky 9 kúskov zeleniny. Určite bol medzi nimi aspoň jeden kúsok kalerábu. Pokiaľ si z polievky naberieš porciu so 4 kúskami zeleniny, určite dostaneš nejakej zeleniny aspoň 2 kúsky. Pokiaľ si naberieš v polievke 5 kúskov, určite zo žiadnej zeleniny nedostaneš viac ako 3 kúsky. Koľko kúskov kalerábu je v polievke?
Nakoniec AnkaP polievku naliala do devätnástich tanierov pre porotu, a nakrájala k nej najlacnejší chlieb ktorý sa dá kúpiť v supermarkete.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa