Koniec: 11. október 202122:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
A je to tu - výsledky. Najviac bodov, teda 94, získal Ján Kuchár a jeho Kurací vývar. Na druhom mieste sa umiestnil Šálka s 54 bodmi za Luxusnú vifonku, a nakoniec Anka Peniažková a jej Fibonacciho Polievka s 37 bodmi. Chlochlochlovu polievku Najtemnejší Vývar sme nezaradili do hodnotenia, pretože od bytostí čo ju ochutnávali sme sa dozvedeli iba “Ⴆ̷̄̄ƕ̵̛͐ƛ̷̂̉ლ̴̟̂ϫ̷̆̚ — ѧ̶̛̏ֆ̶͗̂ᑨ̶̿̆ѧ̷̿̀”. Nezneli však nespokojne, takže veríme, že nebola zlá. Gratulujeme teda súťažiacim, ktorý sa dostali do ďalšieho kola - všetci okrem našej drahej AnkyP. Na pamiatku však AnkaP dostane zemiakovú medailu za štvrté miesto. Možno, keby ju pridala do polievky, dostala by sa do ďalšieho kola…

Zadanie

Medaila má tvar trojuholníka ABC, ktorý má stranu AB dlhú 4\, \text{cm} a AC dlhú 6\, \text{cm}. Na medaili je vyznačený bod H ktorý je pätou kolmice spustenej z bodu B na os uhla CAB. Bod M je stredom strany BC. Aká je dĺžka úsečky MH?
Ďakujeme všetkým za sledovanie kuchárskej šou Variešky! Dúfam, že sa uvidíme aj nabudúce, a prosím ešte o jeden veľký potlesk pre Anku Peniažkovú! Nasleduje reklamná prestávka.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa