Koniec: 25. apríl 2022 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
„Gratulujem k výhre,“ pousmiala sa na Vellu jedna z Uršiciných hláv. Vella jej úsmev opätovala a začala nahlas rozmýšľať: „Ak vyrazíme ešte dnes, stihneme do západu slnka prejsť ešte hodný kus cesty, a ak si dobre pamätám časy TukTukov tak… „A ja som čo? Vzduch?” ozvala sa dračica, „Do TukTuku sa nevpracem a mám predsa krídla. Ak nemáte strach z výšok, zoberiem aj vás a budeme v kráľovstve omnoho skôr.“ Omnoho skôr sa tam naozaj dostali, no každému sa to zdalo dlhšie, keďže Mimriško neustále klábosil ako najrýchlejšie prerobí dizajn kachličiek v starej kuchyni…

Zadanie

Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.

Máme mriežku, kde každé políčko má jednu z 5 farieb. V jednom ťahu si môžeme vybrať ľubovoľný súvislý útvar jednej farby, a prefarbiť ho na inú farbu (súvislé berieme, že sa políčka dotýkajú hranami). Vyfarbite celú mriežku na rovnakú farbu na čo najmenej ťahov. Na začiatku mriežka vyzerá takto:

Mimriška a troch hrdinov privítali v ich rodnej krajine oslavami, vrúcnymi objatiami, niektorí so slzami v očiach. Všetci boli najviac zvedaví na to, ako sa hrdinom podarilo princa nájsť a zachrániť. Dvaja výrečný komedianti im s radosťou vyhoveli. Kde tu príbeh doplnili o výplody ich bujnej fantázie, kým Vella nad tým len krútila hlavou. Mimriško bol napokon aj trošku rád, že je doma. Chýbalo mu denné svetlo, ktorého bolo v jaskyni minimum, kamaráti a (hoc si to nepripúšťal) aj rodina. Jeho život sa vrátil späť do starých koľají. Teda až na jeho maniacku záľubu vo varení. No a dračicu Uršicu si v kráľovstve rýchlo obľúbili, lebo vďaka svojim skúsenostiam z opráv Škodovky 120 sa ľahko uplatnila ako automechanička. Všetci žili šťastne, až kým nepomreli.

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa