Koniec: 28. marec 2022 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
„Och nie, to pre Vellu nevyzerá dobre!” zvolal skľúčene Majty P., sledujúc boj. „Mal by som jej pomôcť?” opýtal sa ho Pedro pokojne. “Samozrejme ty trubiroh!!!” skríkol Andy, „nesmieme Vellu stratiť.” Po naliehaní si Pedro dal dole košeľu a skáče ukážkovú šípku do vody. Po minúte už príšery nebolo. „Hurá!” tešia sa dvaja komedianti, zatiaľ čo Pedro pomáha zdrvenej a vysilenej bojovnici späť na loď. „Tieto príšery, to sú otravy. Takúto mladú som však ešte nevidel. Väčšinou sú o dosť väčšie,” vysvetľoval Pedro. Do večera sa našťastie už nič nestalo, a tak zvyšok plavby prebehol hladko. Hrdinovia sa poďakovali Pedrovi a nasledujúci deň vyrazili v prístavnom meste hľadať odvoz hlbšie do vnútrozemia, k horám, kde sídlila dračica Uršica.

Zadanie

Hrdinovia musia zistiť, kedy odchádza pravidelný Tuk-Tuk odvoz do mesta vo vnútrozemí. Vella si pamätá všetky rôzne časy, kedy odchádzajú Tuk-Tuky do nejakého mesta: 10:15, 10:25, 10:50, 11:35, 11:45, 12:05, 12:25, 13:05, 13:15 alebo 13:35. Tieto časy povedala svojim kamarátom, ktorí jeden vedel hodinu a jeden minútu správneho času. Oni na to odpovedali takto:
 • Andy: „Pamätám si síce, v ktorú hodinu odvoz odchádza, no to mi nestačí na to, aby som vedel povedať, kedy presne to je. A viem, že ani Majty P. to z minúty odchodu nevie.”
 • Majty P.: „Ja si pamätám, v ktorú minútu odchádza. Naozaj som len z Velliných časov odchod určiť nevedel, ale teraz to už viem.”
 • Andy: „Teraz už aj ja viem, kedy presne odchádza.” Určite na základe týchto výrokov, kedy Tuk-Tuk odchádza.

Komentáre (4)

 • Kubus
  13. marec 2022 18:26

  nechápem čo sa Majty P. dozvedel čo mu pomohlo to zistiť

 • Jakub26
  14. marec 2022 14:40

  "A viem, že ani Majty P. to z minúty odchodu nevie.” je fakt ktorý Andy vie alebo je to informácia, ktorú vydedukoval na základe toho čo vie?
  Vopred ďakujem za odpoveď.
  Jakub Hladík

 • stepi Vedúci
  14. marec 2022 18:28

  Ahojte,
  každý na začiatku vie len správnu hodinu/minútu a zoznam tých odchodov (podľa zadania). Okrem toho každý počuje, čo hovorí ten druhý pred ním, takže z toho môže niečo vydedukovať.
  Ak teda na začiatku Andy hovorí, že vie niečo o Majtym, musel to zistiť len z hodiny (ktorú on vie) a zo zoznamu odchodov.
  Za vedúcich Štepi

 • Kubus
  15. marec 2022 08:09

  ďakujem

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa