Koniec: 07. marec 2022 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6

Zadanie

V kráľovskom paláci bolo vedľa seba 2022 komnát na jednej chodbe. Každá komnata mala vlastné dvere, na ktorých bolo vygravírované číslo. Každé štyri po sebe idúce dvere mali súčet svojich čísel 25. Palác bol ale starý a o nič mladšie neboli ani dvere, takže sa niektoré čísla komnát časom ošúchali, a iba na troch najmenej používaných komnatách sú doteraz viditeľné. Na obrázku vidíme prvé štyri a posledné štyri dvere. Aké číslo mali dvere komnaty princa Mimriška, ktorá bola úplne na konci chodby?

Ako mu ich niesol po dlhokánskej chodbe, pískal si, lebo bolo pekne. Úsmev mu zamrzol na tvári, keď uvidel výjav v Mimriškovej izbe. Princ Mimriško totiž rád pozoroval nočnú oblohu cez svoje veľké okno, avšak teraz z okna kus chýbal. A Mimriška nikde!

Komentáre (4)

 • MatejStupka
  28. február 2022 09:20

  dobry den chcem sa spytat ci mozu mat dve dvere rovnake cislo
  Dakujem

 • mišo Vedúci
  28. február 2022 14:47

  Ahoj,
  rôzne dvere môžu mať aj rovnaké čísla.

  Mišo

 • MatejStupka
  01. marec 2022 08:51

  dobry den chcem sa este spytat dve otazky:
  1. 4 dvere po sebe idúce majú súčet cifier 25 znamená ze styri dvere majú sucet 25 alebo kazde zo styroch dvery ma sucet 25?
  2. A aj na tych dverach kde vidime cislo mozu byt osuchane cisla? napr ze na dverach s cislom 9 by bola este osuchana 1tka ktoru nevidime a boli by to vlastmne dvere 19?
  Dakujem

 • Danko Vedúci
  01. marec 2022 11:48

  Ahoj,
  v zadaní sa píše: "KAŽDÉ štyri po sebe idúce dvere mali súčet svojich čísel 25.", čo odpovedá na tvoju prvú otázku. Tiež by som chcel upozorniť na to, že je to súčet čísel, nie cifier.
  Čo sa týka druhej otázky, nemôže sa to stať. Na troch zadaných dverách je čísla vidno, čím sa prirodzene myslia všetky cifry na týchto dverách.

  Danko

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa