Koniec: 08. marec 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Po hovore šla AnkaP upratať cenovky na tovare. Ako vždy plánovala mať všetky ceny nesmierne vysoké, aby sa pri dohadovaní ceny každá rozumná cena zdala hrozne nízka. Aby ale mala lepšiu výhovorku predať zopár výrobkov, rozhodla sa, že im cenu zníži zo strašne nehoráznej na iba celkom nehoráznu, aby sa vedľa ostatných zdali lacnejšie.

Zadanie

AnkaP hrá proti Trhu nasledovnú hru s cenovkami:
Začína AnkaP a potom sa s Trhom strieda v ťahoch. Na začiatku je 10 nepoužitých kartičiek s ciframi od 0 po 9, každá práve jedna. Hráč, ktorý je na ťahu vezme ľubovoľnú nepoužitú kartičku a uloží ju za ostatné použité kartičky doprava. Musí platiť, že po n-tom ťahu, je n-ciferné číslo tvorené použitými kartičkami deliteľné n. Prehrá hráč, ktorý už nemôže spraviť žiaden ťah. Kto má víťaznú stratégiu? Víťazná stratégia znamená, že hráč vie voliť také ťahy, aby vyhral bez ohľadu na to, aké ťahy vykonáva jeho súper.

Komentáre (4)

 • Matuspokorny
  18. február 2021 11:26

  Zdravím , rád by som sa opýtal, či môže prvý použiť aj kartičku 0

 • Danko Vedúci
  18. február 2021 19:05

  Ahoj,
  kartičku 0 na začiatku použiť nemôžu, pretože naše n-ciferné číslo nemôže začínať nulou.

  Danko

 • cen90447
  07. marec 2021 11:20

  Dobrý deň, rád by som sa opýtal, či použité kartičky ukladajú do jedného radu spolu alebo má každý vlastný rad použitých kartičiek.

  Predom ďakujem

 • Danko Vedúci
  07. marec 2021 12:55

  Ahoj,
  všetky použité kartičky tvoria iba jedno číslo v spoločnom rade, pretože po n ťahoch je v ňom n kartičiek. Každý hráč urobil polovicu z týchto ťahov, preto ak by mal vlastnú kôpku, bolo by na nej iba n/2 kartičiek.

  Danko

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa