Koniec: 08. marec 2021 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
AnkaP sa Lychondražejovi prihovorila: “Nebudeš mi veriť, ale teraz tu mám niečo naozaj nesmierne mocné.” Triumfantne zodvihla drevené kocky čerstvo natreté trblietavou farbou k nebu. “Áno, zrak ťa neklame, kamarát! Sú to naozaj legendárne Diamantové Bloky, presne tie isté, aké pred storočiami vyrobil legendárny baník Štefan Ťažremeslo! Legenda hovorí, že pokiaľ nimi hodíš ako hracími kockami dostatočne ďaleko, tak sa možno stane niečo cool, možno nie, neviem, ja som len skromná predavačka. Ako vždy hovorím: Spokojnosť alebo vrátenie peňazí! A keď už sme pri predávaní, určite ti došli elixíry zdravia! Kúp si tucet za dvojnásobnú cenu, a ďalší elixír dostaneš za trojnásobnú!!!”. Lychondražej nebol zase až taký hlúpy, ale AnkaP bola veľmi dobrá predavačka. Otázka nebola, či si to všetko Lychondražej naozaj kúpi, ale koľko na ňom AnkaP zarobí.

Zadanie

AnkaP a Lychondražej dohadujú cenu: Striedavo dopĺňajú namiesto hviezdičiek v rovniciach celé čísla. Začína AnkaP. \\∗ = ∗ \\∗ + ∗ = ∗ \\∗ + ∗ + ∗ = ∗ \\∗ + ∗ + ∗ + ∗ = ∗ \\∗ + ∗ + ∗ + ∗ + ∗ = ∗ \\∗ + ∗ + ∗ + ∗ + ∗ + ∗ = ∗ \\∗ + ∗ + ∗ + ∗ + ∗ + ∗ + ∗ = ∗ \\ Zistite, či môže AnkaP dosiahnuť, aby po poslednom ťahu boli pravdivé všetky rovnosti bez ohľadu na to, ako bude hrať Lychondražej.

Komentáre (7)

 • SaterS
  06. február 2021 10:15

  Dobrý deň,
  chcel by som sa opýtať, či hviezdičky sú tie isté čísla, alebo v každom riadku to musí byť iné?

 • mišo Vedúci
  07. február 2021 10:28

  Ahoj,
  čísla dopĺňané v tomto príklade môžu byť rozdielne. Nemusia sa opakovať ani vrámci príkladu ani vrámci riadkov. AnkaP a Lychondražej si môžu vybrať aj miesto, kam doplnia číslo, aj to, ktoré celé číslo doplnia.

  Mišo

 • SaterS
  07. február 2021 15:50

  Ďakujem, ešte jedna otázka, aké môžu byť tie čísla. Hocijaké, alebo len 0-9?

 • mišo Vedúci
  07. február 2021 18:31

  Ahoj,
  dopĺňať môžu akékoľvek celé čísla, teda aj jednociferné (napr. 4) aj viacciferné (napr. 1234), dokonca aj záporné (-44), alebo aj nulu.

  Mišo

 • SaterS
  07. február 2021 19:24

  Ďakujem.

 • TimotejManczal
  03. marec 2021 17:14

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či musia dopĺňať postupne po radoch alebo hocijako?
  Ďakujem vopred.

 • mišo Vedúci
  03. marec 2021 20:45

  Ahoj,
  čísla môžu doplniť na miesto ľubovoľnej hviezdičky. Môžu sa tak rozhodnúť aj kam, aj ktoré číslo doplnia.

  Mišo

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa