Odporúčaný článok

Letné akcie a koronavírus - Milí Ušiaci, rodičia, vzhľadom na pandémiu koronavíru a jej dopadu na organizovanie hromadných akcií, sme boli nútení zmeniť … Prejsť na článok

×
Koniec: 04. máj 202022:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Teraz je asi načase vysvetliť, čo robil Šálka v kráľovskom paláci. Po tom, čo sa postavil na plošinku, ktorá v skutočnosti bola teleportom, sa objavil v spálni jasnovidca Jerguša. Ten na neho zavolal stráže a tí ho zavreli do hladomorne. Teraz sa Šálka snažil utiecť a zistiť, prečo je Jerguš aj technikom aj jasnovidcom zároveň a prečo sa tvári, že stroskotanci sú nebezpeční. Po mnohých experimentoch s mravcami, ale celou otriasol veľký výbuch. Časť stropu na druhej strane cely sa zrútila, a keďže to vyzeralo, že sa ide zrútiť aj tá druhá, Šálka nemal na výber a rozhodol sa utiecť. Chodba ale nebola úplne rovná.

Zadanie

Chodba z hladomorne na slobodu ide najprv rovno, potom hore schodmi a nakoniec dole schodmi. Šálka ide rovnou chodbou rýchlosťou 4m/s, hore schodmi rýchlosťou 2m/s a dole schodmi vie zoskočiť rýchlosťou 5m/s. Na slobodu sa dostal za 56 sekúnd. Potom si však spomenul, že si v hladomorni zabudol termosku s gulášom. Rozhodol sa po ňu vrátiť naspäť do hladomorne, čo mu trvalo 47 sekúnd. Ak rovný úsek chodby má 80 metrov, aká je dĺžka oboch častí schodiska?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa