Koniec: 06. apríl 202022:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
Traja zo stroskotancov sa postavili pred tanier - odvedú pozornosť od ostatných, ktorí budú medzi tým schovaní po stranách a potom na votrelcov zaútočia tiež. A naozaj - netrvalo dlho a priblížili sa domorodí obyvatelia - vyzeralo to síce, že sú len traja, no určite použili rovnaký trik ako obrancovia a v skutočnosti je ich viac. Niečo ale nebolo v poriadku, veľmi zvláštne sa pohybovali, ako keby skákali po presne určených miestach na zemi. Postupne sa ale dostali k teraz už mierne nudiacim sa stroskotancom a všimli si ich…

ReKlAmNá PrEsTáVkA

O ou, stroskotali ste na nekolonizovanej planéte a domorodci vás chcú obetovať v sopke? Chýba vám prístup k internetu? Chcete skutočný vesmírny guláš, taký ktorý je naozaj vesmírny? Tak práve pre vás aj mnohých iných je tu spoločnosť Jergušove Futuristické Veci! Najmodernejšia technológia pre všetky situácie! Dnes sa pozrieme na náš najnovší prírastok - silové kachličky! Perfektné na boj s domorodcami! Ani neuveríte, aké jednoduché je vyskladať z jednotlivých dielov funkčné silové pole!

Zadanie

Tento príklad je iný ako ostatné. Nemusíš spisovať svoj postup, stačí nám poslať riešenie. Viac informácií nájdeš v pravidlách.
Umiestnite 2 sady všetkých dvanástich pentomín, červenú a modrú, do nekonečnej štvorčekovej mriežky tak, aby existovalo čo najviac bodov, ktoré su rohmi štyroch pentomín, dvoch červených a dvoch modrých oproti sebe.

Komentáre (2)

 • AdelaHeftyova
  04. apríl 2020 19:01

  Je mi jasné, že sa pentomíny môžu otáčať, ale môžu sa aj tak úplne preklápať?

 • mišo Vedúci
  04. apríl 2020 23:41

  Ahoj,
  pentominá sa môžu aj otáčať a preklápať.

  Mišo

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa