Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 09. marec 2020 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
8
9
A tak teda pokračovali v ceste. "Už to nie je vôbec ďaleko, za týmto kopcom by sa mal nachádzať tábor tých zákerných černokňažníkov!" informovala ich Sára. Keď ale vyšli na vrchol kopca, žiaden tábor nikde nevideli. Namiesto neho videli iba malú dymiacu vec pripomínajúcu akýsi domček. "Tábor temných mágov sa maskuje ako akýsi domček. Musíte sa pozrieť cez túto tu vec, zabudol som ako sa to volá. To do čoho vhodíte peniaz a viete sa cez to potom pozerať ako cez ďalekohľad." povedal Jergušov obraz. A naozaj, hneď vedľa nich sa nachádzala taká tá vec, do ktorej vhodíte peniaz a viete sa cez ňu potom pozerať ako cez ďalekohľad. Vhodili do nej teda peniaz, čoskoro ale zistili, že tá vec, do ktorej vhodíte peniaz a viete sa cez ňu potom pozerať ako cez ďalekohľad, bola pokazená.

Zadanie

Vec, do ktorej vhodíte peniaz a viete sa cez ňu potom pozerať ako cez ďalekohľad, má v sebe celú sadu 81 setových kartičiek.

Koľko existuje platných setov, ktoré obsahujú aspoň jednu modrú kartičku?
Sety sú kartová hra. Každá setová karta má 4 vlastnosti: farbu, tvar, počet a výplň. Každá z týchto vlastností môže na karte nadobúdať tri stavy. Napríklad karta môže mať modrú, červenú alebo zelenú farbu. Balík obsahuje všetky rôzne kombinácie týchto vlastností, každú práve raz (teda celkovo 81 kariet). Setom nazývame v hre takú trojicu kariet, že pre každú z vlastností sú všetky stavy na kartách buď rovnaké, alebo rôzne.

Komentáre (2)

 • Jakub26
  17. február 2020 18:21

  Pochopil som teda správne, že ak napr. farby kartičiek sú modrá, modrá a zelená, tak to nie je platný set?

 • mišo Vedúci
  17. február 2020 18:46

  Ahoj,
  pochopil si správne. Keďže kartičky nemajú všetky farby rovnaké, ani každá kartička inú, takáto trojica nie je setom.

  Mišo

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa