Odporúčaný článok

Riešky tábor - Milí naši Rieškari, ako je už zvykom, aj tento rok sme si pre Vás pripravili Letný tábor Riešok. Je to desaťdňová akcia počas ktorej sa zabavíte, niečo naučíte a hlavne … Prejsť na článok

×
Koniec: 09. marec 2020 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
“Čo sa im stalo?” čudoval sa Paulus. “To tí temní čarodejníci!” odpovedal Michal VII. “Prednedávnom sa objavili neďaleko paláca, jasnovidec Jerguš to všetko videl!” ”Presne tak Paulus,” znenazdajky sa ozval Jerguš, ktorý sa pri nich objavil, ”sú to nebezpeční černokňažníci, prišli sem ovládnuť naše kráľovstvo. Musíš ísť na dobrodružstvo a poraziť ich! Zober si tento Epický Meč Sily a môžeš ísť. “Na cestu si môžeš vziať jedného z mojich najlepších koní, určite sa ti zíde,” povedal kráľ.

Zadanie

Kráľ Michal VII má vo svojej stajni 8 najlepších koní, ktorých mená sú Pejko I, Pejko II, Pejko III a tak ďalej až po Pejka VIII (teda každý kôň má iné číslo od 1 do 8). Tieto kone sú usporiadané v nejakom poradí, pričom platí, že:
  • číslo každého z koní, okrem prvých dvoch, vynásobené samým sebou je väčšie ako súčet čísel dvoch predchádzajúcich koní
  • číslo každého z koní, okrem posledných dvoch, je menšie, rovné, alebo nanajvýš o 2 väčšie ako súčet čísel nasledujúcich dvoch koní.
Kde všade v poradí sa môže nachádzať Paulov obľúbený kôň Pejko II?

Komentáre (0)

  • Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa