Koniec: 25. apríl 2022 22:00
Do konca: kolo skončilo
Kategórie:
5
6
7
„Mohli sme ten koberec jednoducho presunúť a nemuseli sme sa tu namáhať s hádaním čísel,“ okomentoval Vellino snaženie Andy, za čo si od nej vyslúžil vyčítavý pohľad typu: „zachránila som ťa pred bezhlavým pádom do priepasti a ešte mudruješ,“ a už už mu chcela niečo odvrknúť. Majty P. ju však prerušil. „To snáď nemôže byť pravda!“ vyhŕkol a pustil sa do bezhlavého šprintu smerom ku vysvietenej vitríne na konci chodby. Vo vitríne bola nevídaná zbierka vyleštených starostlivo poukladaných Fidget Spinner-ov. „Ona je otvorená!“ otočil sa na ostatných Majty P. s iskierkami v očiach a odhalil svoje kleptomanské sklony.

Zadanie

Majty P. sa rozhodol zobrať si z vitríny štvrtinu všetkých Fidget Spinnerov. Zistil však, že sa kopa nedá rozdeliť na štvrtiny, po vytvorení 4 rovnakých kôpok ostane 1 spinner navyše. Tak si povedal, že ho nechá dračici a odložil ho do vedľajšej skrine. Takto si nechal jednu z vytvorených kôpok, presne štvrtinu. Takto ostanú v trezore tri zo štyroch kôpok, ktoré Majty vytvoril. Podobne si potom chce vziať štvrtinu aj Andy a rovnako mu po rozdelení zostávajúcich spinnerov na štvrtiny ostane 1, ktorý tiež odloží do vedľajšej skrine dračici. To isté spraví potom aj Vella, tiež vedľa v skrini nechá jeden a štvrtinu zvyšku si vezme. Kopu, ktorá na konci ostala, vieme rozdeliť presne na 4 časti, bez toho aby nejaké Spinnery zvýšili. Aký bol minimálny počet Fidget Spinnerov, ktoré našli?

Komentáre (2)

 • Adela
  19. apríl 2022 19:03

  Prosim vas, aky je rozdiel medzi vitrinou a trezorom a je dolezite ze odkial alebo kam tie spinnery davaju? Lebo z vitriny vybral stvrtinu ale potom nejake boli/zostali v trezore...Dakujem!

 • stepi Vedúci
  20. apríl 2022 19:23

  Ahoj, vitrína a trezor je to isté, každý berie tie veci odtiaľ. Potom niektoré tie veci nechávajú dračici = dávajú do vedľajšej skrine, a niektoré si nechávajú pre seba (to sú tie štvrtiny, o ktorých sa hovorí v zadaní). Žiadne nedávajú späť do trezoru.
  Za vedúcich Štepi

Pridaj komentár

Pridať komentár môžeš iba keď si prihlásený!

Prihlásiť sa